Hocalarımız

Hocalarımız

             safa-hoca                                                        

 

 

 

 

 

MÜDÜR

KURRA HAFIZ SAFA SARICAOĞLU

 1977'de Eskişehir'de doğdu. Aslen Trabzon, Of'ludur. İlk, orta, lise öğrenimini Eskişehir'de tamamladı. Hafızlığını  Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi'ni okuduğu esnada bitirdi. Özel Sektörde; tekstil, gıda ve esnaflık gibi alanlarda toplamda on dört yıl çalıştıktan sonra 2010 yılında Açıktan atama sınavları neticesinde Diyanet İşleri başkanlığı bünyesinde Eskişehir'in Alpu İlçesi'nde Müezzin olarak göreve başladı. Görevle birlikte Anadolu Üniversitesi iki yıllık İlahiyat Fakültesi'ni açıktan bitirdi. 2014 yılında İzmir ili Karşıyaka ilçesi Hatice Bahriye Yağcı Camii'nde göreve başladı. 2016-2019 yılları arasında Diyanet İşleri başkanlığı İzmir Dini Yüksek İhtisas Merkezi'nde Kıraat İlmini (Aşere, Takrip, Tayyibe) bitirerek Kurra Hafız oldu. 2019 Yılında Diyanet İşleri başkanlığı Karabağlar İlçe Müftülüğü'ne bağlı Evliyazade Akkuş Yatılı Erkek Kur'an Kursu' na atandı. 2019-2021 Yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde Lisans eğitimini tamamladı. Halen Kursumuzda Kur'an Kursu Öğreticiliği ve Kurs Yöneticiliği görevlerini yürütmekte olup evli ve üç çocuk babasıdır. 

 

whatsapp-image-2023-01-09-at-14

MÜDÜR YARDIMCISI

KURRA HAFIZ MEHMET RÜŞDİ SARICAOĞLU

1981 yılında Eskişehir’de doğdu. Aslen Trabzon Of'ludur. İlkokulu Eskişehir merkez Tepebaşı İlçesi’ne bağlı İki Eylül İlköğretim Okulu'nda okudu. Lise tahsilini 1999 yılında Sarar İmam-Hatip Lisesi’nde tamamladı. 2001 yılında üniversite tahsiline başladı ve  2005 yılında  Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında hafızlık aşkı yeniden filizlenen Mehmet Rüştü Hoca üniversiteyle birlikte hafızlığını da tamamlayıp diplomasını almıştır. Eskişehir Merkez Çarşı Camii, Hacı Havva Camii, Hacı Kadir Camii ve Esentepe Ulu Camii'lerinde vekaleten görevler yapmıştır. Bu görevler esnasında Kur’an-ı Kerim ihtisas İlmi olan Aşere, Takrip ve Tayyibe İlmini, Kurra Hafız Yaşar TEKELİ Hoca Efendi’den okuyarak 2015 yılında Kurra Hafız oldu. Daha sonra Kars’ın Selim İlçesi Kaynarlı Köyü’ne tayin oldu. Burada yaklaşık bir buçuk sene görev yaptıktan sonra İzmir’e geldi. İzmir Karşıyaka İlçesi’nde, sırayla Alaybey Camii, 15 Temmuz Şehitler Camii ve son olarak da Beşikçioğlu Camii’nde, toplamda üç buçuk yıl görev yaptıktan sonra Kur’an Kursu Öğreticiliği’ne geçti. Bir yıl Karabağlar Müftülüğü’ne bağlı Kestanepazarı Hatay Kur’an Kursu’nda öğreticilik yaptıktan sonra ,Evliyazade Akkuş Kur’an Kursu’na geçti. Dokuz Eylül İlahiyat Fakültesi’ndeki eğitimini tamamlayan Mehmet Rüştü Hoca, halen Evliyazade Akkuş Kur’an Kursu’nda görev yapmaya devam etmekte olup, Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 HOCALARIMIZ

isa-hoca 

 

 

 

 

 

 

HAFIZ İSA ÇELİK

1979 yılında Balıkesir Dursunbey Yassıören köyünde doğdu. İlkokulu Yassıören köyü İlkokulunda okuduktan sonra İzmir Kestanepazarı Kur'an Kursunda hafızlık eğitimini tamamladı. 1999 yılında İzmir İmam Hatip lisesinden, 2003 yılında ise Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat fakültesinden mezun oldu. İlk defa 2003 yılının sonunda İzmir Konak Müftülüğü Kilimcitepe Camiinde Vekil imam hatip olarak göreve başladı.2004 yılı sonu itibariyle sırasıyla; İzmir Tire Topalak köyü Camii (2004-2007), Tire merkez Doğanbey Camii (2007-2010), İzmir Bayraklı Çay mah. Sancak camii (2010-2019) İzmir Karşıyaka Hacı Ali Gültekin Cami (2019-2020)lehinde imam hatip olarak görev yaptı. 2011 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı Tire Eğitim Merkezinde 6 Ay süreli Tashih-i Huruf kursunu bitirdi. 2012 senesinde Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesinde bir yıl süreli Pedagojik formasyon Eğitimini tamamladı. 2013-2018 yılları arası İtalya Milano Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşeliği çalışma bölgesinde uzun süreli yurdışı görevi yaptı. 2020 Ekim ayında İzmir Karşıyaka Hacı Ali Gültekin Camii imam hatibi iken kurum içi naklen atanarak İzmir Karabağlar Evliyazade Akkuş Kur'an Kursunda Kur'an Kursu Öğreticisi oldu. Halen bu görevine devam etmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.  

 

osman-hoca

KURRA HAFIZ OSMAN YILDIRIM

1973'te Manisa'da doğdu. İlkokulu, Uncubozköy Mahallesi İlkokulunda okudu. Bu esnada Hafız İmam Hatip babasından Kur'anı Kerim dersleri aldı. İlkokulun bitimine müteakiben Manisa Karaköy Kur'an Kursunda Hıfzını tamaladı. Molla Şaban, Hacı Yahya, Derviş Ali, Nişancıpaşa  Camilerinde  çok kez sabah ve teravih namazlarını hatimle kıldırdı. Akabinde Manisa İmam Hatip Lısesinde orta öğrenime başladı. Lise ikiye kadar burda okuduktan sonra, başkanlığımızın hafızlara müezzin kayyımlık verme hakkına istinaden, İzmir Ödemiş Merkez Manav Ahmet Camii'nde 1994 yılında Müezzin Kayyım olarak göreve başladı. Bu esnada lise üçüncü ve dördüncü sınıfları burda okuyarak Ödemiş İmam Lisesinden mezun oldu. Burda görev yaptığı sürece Merkez Küçük Camii'de hatimle teravih namazına devam etti. 1996 yılında naklen Konak Merkez Yalı Camiine atandı. Akabinde , Salepçioğlu Camii Kemeraltı Camii camilerinde Görev yaptı. Bu esnada Kemeraltı Camiinde hatimle teravih namazi kıldırdı. 2004 yılında Konak Karakol Hacı Halil Efendi Camii'ne İmam Hatip olarak atandı. 2009- 2010 eğitim ylında Tire Eğitim Merkezi'nde Tashihi Huruf Kursuna katıldı. 2011 yılında Bornova Emre Camii'nde göreve başladı. 2013 yılında Narlıdere Yeniköy Camii'ne atandı.

2021 yılına kadar burada görev yaptı. Bu esnade Başkanlığımızın açmış olduğu ilmü kıra'at aşere-i takrib tayyibe derslerine devam etti. 2019 yılında İzmir Dini Yüksek İhtisas Merkezi bünyesinden, Kurralık icazetini almaya hak kazandı. Halen Karabağlar Evliyazade Durmuş Akkuş Kur'an Kursunda hafızlık hocası olarak görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır. 

 

whatsapp-image-2023-11-19-at-21  

HAFIZ MEHMET ÇOBANOĞLU

 1984 yılında Manisa da dünya’ya geldi. İlkokulu Manisa Saruhanlı’ya bağlı Çaltepe köyünde bitirdi. İlkokuldan sonra; Manisa Muradiye kasabası, Muradiye Kur’an Kursunda hıfzını tamamladı. Ortaokulu İzmir Karabağlar ilçesi Şehit Üsteğmen Sadullah Sever ortaokulunda okudu, bu dönemde Kestane Pazarı talebe yurdunda kalarak hafızlığını tekrar etti. 2005 yılında Manisa Anadolu İmam Hatip lisesinden mezun oldu. 2007 yılında sözleşmeli İmam Hatip olarak Giresun ili Tirebolu ilçesi Şenyuva köyünde göreve başladı. 2009 yılında kadrolu İmam Hatip olarak İzmir Bergama ilçesi Örenli köyüne atandı. 2009 - 2010 İzmir Bergama ilçesi Örenli köyü, 2011- 2017 İzmir Torbalı ilçesi Hacı Fatma Topalan Camii, 2018 - 2020 yılları arası İzmir Karabağlar ilçesi Kavaklıpınar Camii'lerinde İmam Hatip olarak görev yaptı. 2020 yılı Ekim ayında Kavaklıpınar camii imam hatipi iken kurum içi naklen ataması yapılarak; Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip Lisesi Kur’an Kursunda Kur’an Kursu Öğreticisi oldu.

İki yıl Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip Lisesi Kuran Kursu'nda, bir yıl Salihler Kur’an Kursu'nda Kur’an Kursu öğreticiliği yaptıktan sonra; 2023 Eylül ayı itibariyle Kur’an Kursu'muza atanarak; Kur’an Kursumuz’daki görevine başladı. 2022 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Kur’an Kursu öğreticilerine yönelik olarak düzenlediği; 4 aylık Tashih’i Huruf Kursu'nu tamamladı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Dokuz Eylül İlahiyat Fakültesi mezunudur ve evlidir.